Literatura

 • Stránky: 1
 • Literatura

  Cena:0.00CZ
 • Ilustrované včelařství

  Literatura

  • Ilustrované včelařství je ojedinělý průvodce světem včel. Jeho autor Yves Gustin s humorem a lehkostí (používá prvky komiksu) a zároveň realisticky popisně provází čtenáře základy teorie i praxe včelaření. Dozvíme se zde o včelách a včelařství vše: od anatomie včely, přes skladbu a proměnu včelstva během roku, k popisu, jakým způsobem včely mezi sebou komunikují, o významu opylení nebo variantách krmení, až k návodům jak se stáčí med, vyrábí medovina nebo jak ochránit včely před nemocemi. Kniha je inspirující četbou pro každého. Začínajícího včelaře srozumitelným způsobem seznámí se základy včelařství a také pokročilý včelař najde v knize inspiraci a zajímavá fakta. Nesporným kladem je fakt, že forma vyprávění je přístupná i těm nejmladším včelařům, a knihu ocení i úplný laik nebo učitel biologie. Pro české vydání byla kniha odborně lektorována a přizpůsobena tuzemské praxi a předpisům.
  • Originální název: L'Apiculture Illustrée
  • Počet stran: 223 stran
  • Vazba: pevná vazba
  • Rozměr: 230×300 mm
  • Hmotnost: 1170 g
  • Jazyk: český jazyk
  • Rok vydání: 2010
  Cena:450.00CZ
 • Dračí zub

  Literatura

  Hororový příběh o hráčích jedné neobvyklé hry vychází pod názvem Dračí zub v nové edici Zoner Fantazie.

  Vše začíná zdánlivě nevinně, když se parta přátel vydává na cestu z Českých Budějovic. Těší se na Petrův LARP - hru, v níž mají ztvárnit účastníky vědecké výpravy.Sotva však dorazí na tajemný hrad, začnou se dít strašidelné věci... Nejsou sami, kdo si chce hrát. LARP získává nový rozměr. Už nejde o pouhou zábavu, v sázce je mnohem víc...

  Zkuste najít hranici, kde končí realita s hrou a vládu získává svět nebezpečných sil.

  Kráčejte opatrně. Hrana je velmi tenká...

  Zbyněk Kučera Holub patří již řadu let k velmi aktivním českým autorům. Je členem autorského týmu tvořícího nejrozsáhlejší původní český RPG svět Asterion; podílel se na tvorbě již sedmi asterionských modulů. V roce 2007 mu vyšla první samostatná kniha Kaat, na kterou navázal jako autor i editor dalších titulů (Zrození Modrého měsíce, Krumpáč a motyky aneb Cesta za smrtí a zase zpátky, Město přízraků).

  Cena:80.00CZ
 • Fenomenální včely Jürgen Tautz

  Literatura

  Biologie včelstva jako superorganizmu , 290 stran křídového papíru, plná fotografií ...

  Překrásná kniha.

  Cena:380.00CZ
 • Med v kuchyni labužníka

  Literatura

  V této knize najdete přes 400 receptů, ve kterých je med jednou ze součástí. Najdete zde i rady, jak používat med v kosmetice i jako lék.

  Nosič: Kniha
  Kategorie: Kuchařky
  Formát: 20 x 20 cm
  Počet stran: 268
  Hmotnost: 0,33 kg
  Cena:240.00CZ
 • Nástavkové včelaření

  Literatura

  Kamler a kol., brožura
  Cena:75.00CZ
 • Pohádkové včely (J. Lebeda)

  Literatura

  Kniha,kterou pro děti napsal autor oblíbených pohádek o Medovníčkovi a nadšený včelař, seznamuje malé čtenáře srozumitelnou formou se životem včel a se základy včelaření.
  Cena:220.00CZ
 • Pohádky kocoura Kostičky

  Literatura

  Blíží se Vánoce, krajem poletují sněhové vločky. Na okraji hlubokého lesa krátce zastaví automobil. Zanechává ve sněhové závěji malého kocourka... Tady začínají Kostičkova dobrodružství. Neztratí se v tajemném lese? Najde nový domov a přátele? 

  Knihu provází veselé barevné obrázky Romana Kýbuse a fotografie skutečného kocoura Kostičky, jehož příhodami byly pohádky inspirovány. 
  Cena:125.00CZ
 • Pohádky čajových skřítků

  Literatura

  V čajovně pod Černou věží se dějí divné věci. Po městě běhá zakletý čajovník a není tak docela ve své kůži! Uličník Pueřík a jeho sestřička Jasmínka se snaží přijít celé té záhadě na kloub. Pomáhá jim dědeček Asámek, zvířátka a různé kouzelné bytosti jako bludný kámen, zazděná jeptiška nebo kamenná žába. 

  Vydejte se spolu s čajovými skřítky na velké čajové dobrodružství! Veselá pohádková kniha pro malé i velké a nezbytný doplněk domácnosti pro každého milovníka čaje.
  Cena:240.00CZ
 • Víkendový včelař

  Literatura

  Kniha Víkendový včelař se v zahraničí těší velkému zájmu, což dokládá již jedenáct vydání. I českému čtenáři nabízí velice zevrubný a přitom zajímavý pohled do jedinečného a tajuplného života včel.
  Cena:250.00CZ
 • Včelaření krok za krokem

  Literatura

  Nápaditě upravená kniha o včelách čtivou a názornou formou popisuje, jak si má počínat začínající včelař od nákupu včelstva až po první sklizeň medu. Autorka uvádí praktické rady, jaké jsou typy úlů, kam je umístit, jak je zabezpečit, čistit a chránit před škůdci. Čtenáři se dozvědí, jak vzniká plást, co jsou mladušky, jaké funkce mají v úlu čističky, krmičky, kojičky, stavitelky, létavky nebo strážkyně česna, jak se zachovat při rojení, co jsou to oddělky a smetence, jaký je životní cyklus včely od vajíčka, přes larvu, nymfu, kuklu až po včelu a mnoho dalšího.

  Podrobnosti

  • Počet stran: 152 stran
  • Vazba: pevná vazba
  • Rozměr: 180×240 mm
  • Hmotnost: 540 g
  • Jazyk: český jazyk
  • Rok vydání: 2014
  Cena:290.00CZ
 • Včelařství krok za krokem (Bienefeld)

  Literatura

  Krásně fotografiemi vyzdobená kniha pro začínající včelaře i pro zájemce o včelaření i laiky. Opravdu krásné fotografie ze života včely..
  Cena:230.00CZ
 • Včelaříme jednoduše /Liebig/

  Literatura

  Včelaříme jednoduše /Liebig/

  Cena:150.00CZ
 • Včelí produkty mýtů zbavené

  Literatura

  Med, vosk, pyl, mateří kašička, propolis, včelí jed

  Recepty na oblíbené perníky a jiné medové pečivo, nápoje s medem alkoholické (medovina, pivo) i nealkoholické, návody na výrobu svíček, využití pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu ve výživě i lidové medicíně. Zajímavosti o životě včel, vzniku , získávání a využití jejich produktů.
  Autor do knihy zpracoval bohaté poznatky získané ve výzkumu, včelařské praxi i světové literatuře, o včelích produktech však uvádí však jen ty, které jsou spolehlivě ověřeny.

  Podrobnosti

 • Počet stran: 176 stran
 • Vazba: pevná vazba
 • Rozměr: 151×216 mm
 • Hmotnost: 390 g
 • Jazyk: český jazyk
  • Rok vydání: 2013
 
Cena:180.00CZ
 • Wilth Ahwa

  Literatura

  Zveme vás na dobrodružnou výpravu proti proudu času, na cestu za řekou…

  Šest autorů spojilo síly, aby vzdali svými příběhy poctu řece, kterou k nim váže osobní pouto - řece Vltavě, prastaré patronce našich zemí.Řeka je srdcem krajiny. Někdy bývá mírná a přátelská, jindy zase nespoutaná a divoká. Naši předkové mnohokrát poznali její vrtkavou povahu – to, jak dovede být štědrá, ale také ničivá a smrtící...

  Tato kniha vypráví o nezkrotném duchu Divoké řeky – společně se sedmi příběhy se ponoříte do dávného pravěku, mezi Kelty, Germány, slovanské Doudleby nebo do časů Přemyslovců.

  Příběhy jsou řazeny chronologicky. Zatímco v těch ze starších pohanských období hraje Vltava roli mocné vládkyně a hybatelky lidských osudů, závěrečné příběhy naopak zachycují nástup křesťanství a ústup pohanské bohyně do zapomnění. Knihu otevírá svou předmluvou archeolog Jihočeského muzea v Českých Budějovicích Ondřej Chvojka.

  Jediná žena mezi autory, Lucie Kučerová, doktorandka z Českých Budějovic zabývající se genetikou, zasadila svou povídku Řeky do doby bronzové – prastarých časů, kdy boje lidí a sil přírody daly základ dnešním mýtům a řekám jejich jména. Spisovatel a editor Zbyněk Kučera Holub, taktéž z Českých Budějovic, pozve čtenáře ve druhé povídce Krev Divoké řeky mezi Kelty, kteří přijdou až z daleké Galie k pramenům Divoké řeky hledat pomoc u svých soukmenovců.

  Povídka Markwart pardubického archeologa Zdeňka Beneše vypráví o nebezpečích, která novým obyvatelům svého kraje připraví Wilth Ahwa v dobách, kdy se naše území přesunují germánští Markomané. V Mnatovi z Dulebů od českobudějovického publicisty Milana Brabce čtenář zavítá do doby Karla Velikého, na soutok Vltavy a Malše, mezi pohanské Doudleby.

  Další povídky již reflektují nástup křesťanství. V Hněvu řeky popisuje ostravský autor a historik umění Jan Č. Galeta příběh knížete Bořivoje a jeho manželky Ludmily, kteří se musí rozhodnout, budou-li se klanět Paní řeky nebo ukřižovanému spasiteli křesťanů. Období následující povídky je obsaženo přímo v jejím názvu – L.P. 921 pochází z pera pražského knihovníka a spisovatele Míly Lince. Autor ve svém příběhu zachycuje poslední záchvěv vzdoru staré bohyně proti nové víře.

  Knihu uzavírá povídka Bludička z doby založení Českých Budějovic – Lucie Kučerová a Zbyněk Kučera Holub ve společném textu podávají svou vlastní verzi legendy o kamenné žábě na zdi klášterního kostela.

  Autor obálky a vnitřních ilustrací: Roman Kýbus.

  Autor historické předmluvy: Ondřej Chvojka.

  Autorka fotopřílohy: Lucie Kučerová.

  Cena:220.00CZ
 • Xibalba

  Literatura

  Výpravný román z prostředí Střední Ameriky začíná v čase mýtů, zhruba 2000 let př. n. l. Tehdy se lovec Hadí tvář vydává zachránit svůj kmen... O více jak tisíc let později, v době starověkých mořeplavců, zavítá ke břehům Yucatánu loď fénického krále Chíráma z Tyru a jeho přítele Šalamouna. Kapitán Sanni s posádkou překonal neznámý oceán, aby splnil důležité poslání...

  Celý příběh vrcholí v hektické současnosti. Blíží se rok 2012 a pár přátel odlétá na vysněnou dovolenou do Mexika...

  Čas je svázán. Osudy hrdinů tří různých epoch se proplétají. Společně musí čelit mocným nepřátelům - vládcům Xibalby, říše smrti.

  Autor čerpal inspiraci ze starých pověstí indiánských kultur Mezoameriky, především pak z mayského eposu Popol Vuh.

  Zbyněk Kučera Holub patří již řadu let k velmi aktivním českým autorům. Je členem autorského týmu tvořícího nejrozsáhlejší původní český RPG svět Asterion; podílel se na tvorbě již sedmi asterionských modulů. V roce 2007 mu vyšla první samostatná kniha Kaat, na kterou navázal jako autor i editor dalších titulů (Zrození Modrého měsíce, Krumpáč a motyky aneb Cesta za smrtí a zase zpátky, Město přízraků).

  Autor obálky: Roman Kýbus.

  Cena:90.00CZ
 • Začínáme včelařit

  Literatura

  Když se řekne „pilná jako včelička“, mnohdy si ani neumíme představit, co taková včelka během svého krátkého života stihne. Kvůli jednou kilogramu medu nalétá tisíce kilometrů. Ani v úlu nezahálí – čistí své obydlí, neustále krmí svou matku, aby mohla klást vajíčka, pečuje o včelí plod, staví si s geometrickou přesností své voskové buňky a střeží česno před cizími narušiteli. Fascinující dělba práce ve včelstvu uhranula už mnohé z nás. I proto se včelaření stalo pro značnou část lidí celoživotní náplní a láskou zároveň. 
  Zájmovým včelařem se ale můžeme stát v každém věku. Těm, kdo by si chtěli tohoto příjemného a zdravého koníčka osvojit, nabízí tato knížka kompletní informace, které pro začátek potřebují. Zájemce o chov včel zde najde mnoho rad a návodů, jichž může využít v praxi. Kniha z pera dlouholetého praktického včelaře popisuje srozumitelným způsobem vše, co by měl začátečník vědět o včelách, různých typech úlů, rámkových mírách či potřebném technickém vybavení, aby krok za krokem mohl dospět k vlastnímu zdravému včelstvu a k první ochutnávce vlastního medu. Důraz je kladen na správné ošetřování včelstev v průběhu celého roku, aby byla schopna čelit závažným včelím nemocem (varroáza, mor včelího plodu), které dosud není možné zcela zvládnout léčivy.

  Podrobnosti

  • Počet stran: 112 stran
  • Rozměr: 140×210 mm
  • Hmotnost: 180 g
  • Jazyk: český jazyk
  • Rok vydání: 2014
  Cena:190.00CZ
 • Stránky: 1
 •